Hakkımızda

Merhaba,

Kitap Dostu Bir Sayfaya Hoş Geldiniz…

İnsanı inceleyen hemen her bilim dalında söylenilen ilk cümlelerden biri de; ‘’insan sosyal bir varlıktır’’ ifadesidir.

Teknoloji ile beraber değişen yaşamlarımız sosyalleşmenin imkanlarını da artırdı ve farklılaştırdı. Teknoloji, hayatımızda bazı onarılması güç yaralar açsa da faydaları da az değil.

Global bir köy haline gelen dünyamızda, internet erişimi bulunan elektronik bir cihaz ile tüm dünyaya sesimizi duyurmanın mümkün olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Bu durum, kendisini geliştirmek ve ürettiklerini duyurmak/tanıtmak isteyen her kesimden/yaş grubundan insan için büyük bir imkân.

Diğer yandan teknolojinin en çok zarar verdiği alanlardan biri okuma konusu. Hepimiz, birçok şeyi yalnızca izlemek istiyoruz. Okumaktan kaçıyor, hareketli ekranların karşısında saatlerce bir şeyler izliyoruz. Elbette izlemekle öğreneceğimiz çok şey var ancak insanın, irfanı ve hikmeti bulma gayesiyle bir kitap sayfasına dokunmasının verdiği haz, başka şeylerle kıyaslanamayacak nev-i şahsına münhasır bir deneyim.

Kitap Tahlilcisi, okuduklarımdan damıttıklarımın mesafelerle sınırlı olmaksızın tüm insanlara ulaşması adına eşsiz bir vasıta benim için.

Savunan Adam’ın söylediği gibi ‘’Her Bahar, Bir Çiçekle Başlar’’ ve ‘’Fırtınalara Yön Veren Kelebeklerin Kanat Çırpışıdır’’

Güzel şeylere vesile olması ümidiyle…

Kim bu Kitap Tahlilcisi?

Bingöl, Kocaeli, Samsun, İstanbul… Kendi halinde kitap meftunu. Okur ve bir şeyler karalar. Okuduklarından tahlil ederek süzdüklerini faydalı olması dileğiyle paylaşır. İnsan ve Müslüman. Hayata ve içerisinde bulunduğu topluma güzel şeyler katma konusunda dertli bir kul. Ötesinde vasıfsız fikir işçisi. Yorgunluğu geçsin diye koşar, işi vaktinden çoktur.

Kitap Tahlil Yazılarından Yapılacak Alıntılar Hakkında Yasal Duyuru

Edebiyat, tarih, felsefe, sosyoloji, din, sanat… Kısacası, hayata dair hemen her alandan okuduğum kitapları değerlendirme yazıları ile yorumluyor ve fikirlerimi paylaşıyorum. Değerlendirmelerim olabildiğince objektif, bazen de subjektiftir. Eleştiriye açık, hakarete kapalıyım. Yazılarımın tümü 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamındadır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılması halinde yasal yollara başvuru hakkı saklıdır.